Aşılardan etkilenenler için yaklaşık 5.000 avro toplandı

oburefe

Member
Berliner Musikbrauerei'de perşembe akşamı saat 20.00'den önce başlamamıştı ama saat 18.30'da çok sayıda ziyaretçi bekleme odasındaydı ve fotoğraf duvarlarına hayretle bakıyordu: neredeyse 80 kişi – çoğu genç, çoğu kadın – aşı olmuştu. yüzlerini orada gösterdiler, çoğu tekerlekli sandalyede oturuyordu.

Etkilenenlerin kısa bir açıklaması tüm fotoğraflarda okunabiliyordu: “Savunmasız büyükanne ve büyükbabamı korumak istediğim için aşı oldum. Şimdi onlardan çok daha kötü durumdayım ve bakıma ihtiyacım var” diye yazıyor genç bir adam. Bir hemşire şunları söyledi: “İşimi kaybetmemek için aşı yaptırmak zorunda kaldım. Artık artık çalışamıyorum ve günlük yaşamımı zar zor idare edebiliyorum.”

Aşı olanlara sergi, konser, okuma ve şarkı söyleme

Aşı savunucularına ve bilimin geniş kesimlerine göre, Corona'ya karşı aşılar dünya çapında milyonlarca hayat kurtardı. Ancak kaç kişinin hayatını yok etmiş veya kalıcı olarak kısıtlamış olabileceği, pandemiden sonra bile daha az konuşulan bir konu. Sadece aşılardan etkilenenlere ve ıssız durumlarına dikkat çekmek değil, aynı zamanda onlara özel olarak yardım etmek amacıyla #barışçılbirlikte ittifakı Perşembe akşamı Berliner Musikbrauerei'de bir yardım konseri düzenledi.

Başlangıçta, Gütersloh'dan etkilenen iki kişi sahnede aşı hasarının ne anlama geldiğini etkileyici bir şekilde anlattı: “Bana bakarak anlayamazsınız ama aşıdan sonra beynimde ciddi nörolojik hasar oluştu ve bu da tespit edilebilir. Doktorlar bana yaralanmayan bir milyon insandan biri olduğumu söyledi” dedi fizyoterapist. Seyircilerden öfkeli kahkahalar yükseldi, çünkü eğer durum böyle olsaydı, Almanya genelinde 80 aşı kurbanı bile olmazdı; bu sayı yalnızca fotoğraf duvarında görünenlerin sayısı kadardı.

“Etkilenen bir kişi, aşının zararını kanıtlayan kan testlerini yaptırmak için yaklaşık 400 avro harcamak zorunda kalıyor. Bu nedenle diğer etkilenen insanlarla birlikte bir kendi kendine yardım girişimi kuran ikinci aşı mağduru, “Artık çalışamazsanız ve tedavi masraflarını kendiniz ödemek zorunda kalırsanız bu işe yaramaz” dedi. aşı mağdurlarına hukuki ve profesyonel destek sunmaktır ve yakında tek bir Konferans düzenlenecektir (daha fazla bilgi için www.postvachilfe.clubdesk.com adresini ziyaret edin).

Diğerlerinin yanı sıra aktörler ve sanatçılar Marta Murva, Christine Prayon, Felicia Binger, Jonas Goltz, Ugo D'Orazio (yukarıda), Sabine Winterfeldt, Tina Maria Aigner ve Astrid Kohrs (altta) müzik bira fabrikasında yer aldı. Organizatör #barışçılbirlikte ittifaktı.Nadia Wohlleben

O akşam aşılardan etkilenenlere yardım etmek için tüm sanatçılar ve müzisyenler de görev başındaydı; bazıları aşı nedeniyle yaralanmıştı. Marta Murva ve Ugo D'Orazio, Brahms'ın piyano ve keman eserleriyle büyük ilgi uyandırırken, aktrisler Christine Prayon ve Felicia Binger de Prayon'un yeni kitabı “Notice of Absence”ı okuyarak kahkahalara neden oldu. Aynı zamanda aktör olan Sabine Winterfeldt ve Jonas Goltz da cesaret verici metinler okudu. Tina Maria Aigner, büyük bir espri anlayışıyla, Prenzlauer Berg'deki kırmızı ışıklı müzik bira fabrikasında şarkı söyleyen bir sunucu olarak geceyi yönetti. 200 kişilik koltuklar mevcuttu ancak daha fazlası geldiği için bazıları ayakta durmak zorunda kaldı.

Kendi bilgilerine göre, organizatörler o akşam ziyaretçilerden gelen bağışlardan yaklaşık 3.000 avro topladılar ve oyuncular bunun için bir ücret talep etmediler. Giriş ücretsizdi. Ayrıca Cuma günü çevrimiçi olarak başlatılan GoFundMe kampanyası aracılığıyla 1.800 avro bağış alındı. Gelir, aşılardan etkilenenleri desteklemek için kullanılmalıdır.