Yapay zeka çevrimiçi kurslarınızda size bu şekilde yardımcı olabilir

Arda

Global Mod
Global Mod
Koç ne içindir?

Coursera Coach, platformun 2023'ten bu yana başlattığı bir araçtır ancak soru ve cevaplardan daha fazlasını gerçekleştirecek şekilde gelişmeye devam etmiştir. Yapay zeka yetenekleri ve öğrenme bilimi ve pedagoji çerçevesi sayesinde aşağıdaki işlevleri sunar:

Öğrenme Yardımı: Koç, bilgiyi ölçmek için testler gibi araçlar sağlamanın yanı sıra, bir kavramı veya konuyu anlamak için başka bir platforma başvurmaya gerek kalmadan dersler sırasında destek sağlar.

Kariyer rehberliği: Bu işlev, öğrencilere deneyimlerine ve hedeflerine dayalı olarak öğrenme yörüngelerini belirleme konusunda tavsiyelerde bulunmaktan oluşur. Kariyer değişikliği yapmak isteyenler için bu destek, seçeneklere odaklanarak ve daraltarak hangi yolu arayacaklarına rehberlik edebilir.

İnteraktif talimat: Koç, derslerine öğretim yöntemlerini dahil eden kapsamlı öğrenme etkinlikleri oluşturabilir. Önümüzdeki aylarda etkileşim için ses özelliği etkinleştirilecek.

Bu özellik özellikle eğitimcilerin etkinliklerini özelleştirmelerine yardımcı olabilir. Jeff Maggioncalda, Coursera'nın CEO'suŞu anda eğitim merkezlerindeki sınıfların farklı yetenek ve hedeflere sahip öğrencilerle dolu olduğunu, büyük öğretim çabalarına rağmen doygunluk ve sınırlı süre nedeniyle onları desteklemenin zor olduğunu açıkladı.

Maggioncalda, “Bu lansmanla birlikte, Coach artık eğitmenin bir uzantısı olarak kullanılarak öğrencilere, yalnızca birkaç yıl önce hayal edilemeyecek kadar geniş ölçekte kişiselleştirilmiş, etkileşimli eğitim sunabilecek” dedi.

Coursera'nın CEO'su Jeff Maggioncalda
(Carolina Aguilar)

Amaç, öğrenmeye daha kişiselleştirilmiş ilgi sağlamanın yanı sıra, eğitim platformunun deneyimini geliştirmek ve en üst düzeye çıkarmaktır. Google İkizler Coursera'da etkileşimli eğitim için Coach'a güç veren ilk büyük dil modeli (LLM) olacak.

“Google Gemini'nin gücünü Coach'a taşımak için Coursera ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu entegrasyon, çevrimiçi öğrenmeyi daha etkileşimli, kişiselleştirilmiş ve ilgi çekici hale getirerek dönüştürme potansiyeline sahip. Yapay zekanın eğitimcileri ve öğrencileri güçlendirmede önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz. dünyanın dört bir yanından geliyor ve bu ortaklığın etkisini görmekten heyecan duyuyoruz.” Nicolas Mambourypazarlama direktörü Google Meksika'da.

“Coursera, öğrenmeyi kişiselleştirecek, değerlendirmeleri otomatikleştirecek ve gerçek zamanlı geri bildirim sağlayacak, çevrimiçi eğitimin kalitesini artıracak gelişmiş yapay zeka araçlarını entegre etti” dedi. Indira Ochoa Carrasco, UNAM Eğitimde Dijital Dönüşüm Projeleri Direktörü.

Indira Ochoa, UNAM'ın bu yenilikleri ve eğitim teknolojisi araçlarını gelecekte de dahil etmeyi planladığını belirtti. KAÇD (Kitlesel Çevrimiçi Açık Kurslar veya Kitlesel Açık Çevrimiçi Kurslar) dijital eğitim için yeni fırsatlar sağlamaktır.

“UNAM ve Coursera, eğitimi demokratikleştiriyor, dünya çapında daha fazla insanın bilgiye erişmesine ve değerli beceriler geliştirmesine olanak tanıyor, daha fazla sosyal katılıma ve kişisel ve mesleki gelişim için yeni fırsatlara katkıda bulunuyor” dedi.