SEP, Meksikalı öğretmenler için Japonya'da burslar sunuyor; böylece siz de katılabilirsiniz

Arda

Global Mod
Global Mod
Kimler katılabilir?

Tüm öğretmenler:

• Çifte Japon vatandaşlığına sahip olmadıkları sürece Meksika vatandaşıdırlar.
  • 1 Nisan 2024 tarihi itibarıyla 35 yaşın altındadırlar.
  • İyi bir fiziksel ve zihinsel sağlığa sahip olun.
  • 1 tarafından tamamlanan en az beş yıllık iş tecrübesine sahiptirler.
  • Ekim 2024.
  • Bunlar, temel düzeydeki bir devlet okulunda hizmet veren veya temel eğitim öğretmenlerinin (normal okullar veya pedagojik üniversiteler) eğitiminde görev yapan öğretmenlerdir.
  • İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptirler (550 TOEFL puanına eşdeğer).
  • Japonca dilini öğrenmeye istekli olun.
  • Ortalaması en az 8 olan bir yükseköğretim, öğretmenlik veya üniversite kurumundan (derece düzeyinde) mezun olmak. Öğreniminizi yurtdışında tamamladıysanız bunların Milli Eğitim Bakanlığı yetkili makamı tarafından verilen temdit belgesini ibraz etmeniz gerekmektedir. veya eyaletlerdeki yerel eğitim otoritelerinden, öğrenimlerini tamamladıkları kurum veya ülkemizdeki yetkili kurumlar tarafından verilen, Meksika'da kullanılan 1'den 10'a kadar genel ortalamaya sahip denklik mektubu.
Nasıl katılabilirim?

Bu bursa başvurmak isteyenler, 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 15:30'da ([email protected] e-posta adresine kayıt olduktan sonra) Japonya'nın Meksika Büyükelçiliği tarafından sunulan Bilgilendirici Konuşmaya katılabilecekler. jp) söz konusu Büyükelçiliğe adaylıklarını sunmaları için gerekli tüm bilgilerin yanı sıra Japonya'daki kültür ve eğitim sistemi hakkında genel bilgilerin sağlanacağı.

Japonya'nın Meksika Büyükelçiliği, oturumu çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek bilgilendirici konuşmaya katılım bağlantısını e-postayla paylaşacak. Bilgilendirici söyleşiye katılabilmek için 17 Ocak Çarşamba gününden 24 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 13:00'e kadar [email protected] adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kontenjan sınırlıdır, bu nedenle önceden kayıt yaptırmanız tavsiye edilir.

Daha detaylı bilgi için şu adresten iletişime geçebilirsiniz: https://dgpempyc.sep.gob.mx/formatos/japonmaestros/convo2024.pdf