Profesyonel sosyal ağları görüntülerken stresli hissediyor musunuz? Bunu önlemek için ipuçları

Arda

Global Mod
Global Mod
Sosyal ağlardan ayrılmak mı istiyorsunuz?

Hayatımızın büyük bir kısmının dijital ortamda geçtiği bir ortamda, sosyal ağları hayatımızdan kaldırmak akıllı telefon Karmaşık görünüyor. “Daha önce asla ulaşamayacağımız rakamlara ulaşabiliyoruz. Bugün onlara 'takipçi' deniyor, yakın zamana kadar 'izleyici'ydiler… Aradaki fark şu ki; ağ oluşturma çok daha yakına gelin ve hızla ölçeklendirin,” diyor Escalante bu platformların avantajları hakkında.

Ramos, bir ağa girdiğimizde nasıl hissettiğimizi değerlendirmeyi ve sosyal karşılaştırmaya düşmemek için bunu yorgunluk veya stres anlarında yapmamamızı tavsiye ediyor ve esas olarak kutlama gönderileri gördüğümüzü çünkü insanlar genellikle olumsuzları yayınlamadıklarını hatırlıyor.

İşte bazı ipuçları:

Neyi ve ne zaman tüketeceğinizi seçin: Sosyal ağlar, insanlarla profesyonel düzeyde bağlantı kurabileceğiniz ve kendinizi tanıtabileceğiniz bir eğitim ve öğrenme platformu olabilir.

Takipçileri saymayı bırakın: En çok şeye sahip olan kişinin mutlaka en başarılı olduğu söylenemez. Önemli olan size tavsiyelerde bulunan veya mentorunuz olan kişilerle sağlam ve kalıcı bağlantılar kurmaktır.

İçerik oluşturun, yalnızca tüketmeyin: “Ne tüketmek istediğinizi kendinize sormanızı tavsiye ederim. Diğer içeriklere yorum yaparak başlayabilir ve ardından kendinizinkini oluşturabilirsiniz” diyor Ramos.

Zaman harcamak: Ağlar sadece bir vitrin değildir, kurslar ve ipuçlarıyla doludur. Escalante, eğitim içerdiğinden mesleki gelişime zaman ayırmanızı önerir. “Markanızı sosyal ağlar aracılığıyla büyütmeye ayıracağınız zaman için bir bütçeniz olmalı” diyor.

Lehinize: Stresli durumlarda çalışma ağları, fikirlerinizi düzenlemenize yol açacak alışkanlıklar geliştirmenize yardımcı olabilir. “Bir rutin oluşturdum: Cumartesi sabahları kahvemi hazırlıyorum ve yazıyorum (ağ içeriği). Hafta sonları yazıyorum ve bunu planlıyorum çünkü bu yeni işlev benim için işe yaradı,” diye paylaşıyor Ramos.

Başarı nedir? Görüşülen kişiler, işin başarı fikrinde oynadığı rolün göreceli hale getirildiğini vurguluyor. “Yeni nesiller artık hiyerarşik gücü aşkın bir unsur olarak değil, yaşamın amacı olarak görüyor. Escalante, iş başarısının ne olduğuna dair kavramsallaştırmanın değiştiğini söylüyor.