Neden kafamız karışıyor ve bunun katakrez ile ne ilgisi var?

oburefe

Member
Yine oldu. Kendime bir teşhis koydum: kronik katakrez. Ve şöyle oldu: ABD Başkanı Joe Biden için ciddi anlamda endişelendim. İşte bu yüzden kaçınılmaz olarak kendim için endişeleniyorum. Joe Biden sürekli bir şeyi başkasıyla karıştırıyor. Örneğin Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky ile veya tam tersi ve Meksika ile Mısır. Bu noktada ortak bir noktamız var. İkimiz de zihnin ve dilin tuzaklarıyla mücadele ediyoruz. Her ne kadar onun kafa karıştırıcı becerileri sözlü ifadelerde yatıyor gibi görünse de, benimki daha çok yazılı alanda.

Buraya okçulukta olimpiyat madalyası gibi nahoş hikayelerle gelmek istemiyorum. Kesinlikle başkalarını zingerimle rahatsız etmek istemiyorum. Pann seksin sıcağında alıyor. İşte elimizde! Katakresis, bu karışık dilli görüntüler. Çarpık beynimde yeniden hayata dönüyorlar. Dilimin ucunda sıcak bir patates var ve ağzımı çok fazla doldurmamaya dikkat etmem gerekiyor. Orijinal planımı takip etmeli ve politikayla ilgili bir şeyler yapmalıydım. Çünkü bu kumaşta Joe Biden'ın oturduğu daldan oyulmuş daha da fazla insan var.

Hayatı boyunca bir efsane, eski Bavyera Başbakanı Paul Breitner'dir. Münih Merkez İstasyonu'ndan havaalanına Transrapid yolculuğunu çok etkileyici bir şekilde anlattı. YouTube'daki ilgili Haber 2,8 milyondan fazla tıklama aldı. Az önce Edmund Stoiber olduğunu gördüm. Aynen öyle, o dönemde eşiyle birlikte bahçıvana da yaptırmış.

Durum böyle. Son olarak internette konuyla ilgili keşfettiğim bilimsel makaleleri özetlemek istiyorum. Stoiber'in karısına ve bahçıvanına değil, felakete. Örneğin psikanalizin kurucusu Sigmund Freud, dil sürçmelerinin, onları yapanların gerçek niyetlerini ortaya çıkardığını buldu. Belki Joe Biden, Meksika hakkında bir şeyler söylemesi gerekirken zaten zihinsel olarak Süveyş Kanalı'ndaki dalış tatilindeydi. Ve Edmund Stoiber'in karısını hizada tutmak için ne yapması gerektiğini kim bilebilir? Her durumda, araştırmalar ne kadar çok insan dinlerse o kadar çok suç işlendiğini gösteriyor. Bu olgunun sıklıkla politikacıları etkilemesinin nedeni budur. Benim için bu farklı bir şey. Aslında kimse beni dinlemediğinden, gerçek niyetim yazarken ortaya çıkıyor.

Berliner Zeitung/Paulus Ponizak

Hipokondriyak parlaklık

Christian Schwager sağlık editörü ve 2022'den bu yana her iki haftada bir burada hayali hastalıkları hakkında yazıyor.

Biden ve popüler tabirle diğer kozalaklı ağaçların kasıtlı olarak insanlığı aldatmak istediği düşünülebilir. Ancak yaşları nedeniyle mazur görülürler. İnternette bir ilaç konseri gördüğümde bu bana dikkat çekti. Tamamen şans eseri sattığı ginkgo bazlı bir preparatı yutarak ve beyin jimnastiği yaparak zihni günlük olarak sakinleştirmeyi önerdi. Birisinin bu dar kalasa aşık olacağını düşünüyorlarsa yanlış yoldalar.

Uzun lafın kısası, her şey yolunda: Teşhis açık, ben de öyle. Benim terapim şu: Joe Biden'dan öğrenmek, uzanmayı öğrenmek anlamına geliyor. 81 yaşındaki adam, düzenli olarak kendisi de dahil olmak üzere beş kişiyi de geride bırakıyor. Kendi kendine şöyle düşünüyor: “Beni akşam saat 20.00’ye kadar ziyaret edebilirsin.” Bundan sonra sadece özel olarak ortalığı karıştırır.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.