Liseyi sınavla bitirin: CDMX 2024 çağrısını duyurdu

Arda

Global Mod
Global Mod
Gereksinimler

Katılmak için ilgili tarafların aşağıdaki gereksinimlere sahip olması gerekir:

Gözlemler

Lise sertifikanız yoksa, devam eden bir sertifikanın, eğitimin tamamlandığının veya tüm derslerin geçildiği son sınıftan karnenin kanıtını sunmanız gerekir.

Adres kanıtı 3 aydan eski olmamalıdır.

Çağrının yürürlüğe girmesiyle birlikte 15 Ağustos 2024 saat 23.59'a kadar kayıt yapılabilecektir. Bunun için şunları yapmanız gerekir:

1. Verilerinizi Milli Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanlığı'nın web sitesi (www.sectei.cdmx.gob.mx) aracılığıyla erişilebilecek kayıt sistemine girin.
  2. Bu Çağrının YEDİNCİ esasının 4. maddesinde belirtilen belge dosyalarını kayıt sistemine dahil edin (PDF formatında, ayrı dosyalar ve maksimum 2,048 Kb boyutunda, belirtilen özelliklerle birlikte).
  3. Veri yakalama ve belge birleştirme işlemleri başarıyla tamamlandıktan sonra, kayıt sistemi tarafından atanan folyo numarasını içeren makbuzu yazdırın. Giriş işleminin devam edebilmesi için folyo numarasının saklanması ve kayıt sistemine erişim verilerinin sağlanması önemlidir.
  4. Yukarıdaki şartlara uyan ilgili kişiler, kayıtlı başvuru sahibi statüsüne sahip olacaktır.
  5. Kayıt olmak, kayıt olmakla eşanlamlı değildir; yalnızca çağrıya katılma hakkı verir.
Güvenilmez veriler veya okunaklı olmayan, eksik veya değiştirilmiş belgeler sunan herhangi bir kişinin kaydı veya tescili, bu Çağrının ONBEŞİNCİ esasına uygun olarak iptal edilecektir. Geç kayıt yapılmayacaktır.

İşlem

Kabul edilenler, sınava yönelik bilgilerini güçlendirecek bir eğitim sürecine girecek ve “Aprendesectei” platformu üzerinden kaynaklara sahip olacaklar. Erişim için başvuranların dosya numarası dikkate alınarak şifreler e-posta ile gönderilecektir.

Ardından Ağustos ve Aralık 2024 arasında eşzamanlı çevrimiçi oturumların yanı sıra CDMX'in İnovasyon, Özgürlük, Sanat, Eğitim ve Bilgi Noktalarında (PILARES) yüz yüze oturumların yer aldığı bir eğitim dönemi gerçekleştirilecek.

Sınav Aralık ayının ilk iki haftası Cuma ve Cumartesi günleri yapılacaktır.

Aramanın tamamına başvurabilirsiniz Burada .