IMSS-Wellbeing çağrılarına başvurmak için hemşirelik eğitimi nerede alınmalı?

Arda

Global Mod
Global Mod
Çağrının okul gereksinimleri

Genel olarak IMSS-Wellbeing çağrısı, eğitim almanız gereken kurumları veya okulları belirtmez ancak aşağıdakilere sahip olmanız önemlidir:

Profili için Hemşire asistanı ulusal eğitim sistemi tarafından verilen bir yıllık kursa dair belgeniz olmalıdır (4.15.1) Resmi hemşirelik standardı Nom-019-SSA3-2013 Ulusal sağlık sistemindeki hemşirelik uygulamaları için ve/veya (isteğe bağlı) unvanlı ve Hemşirelik Teknisyeni olarak federal kimlik.

durumunda Klinik Bakım Hemşireleri Bir unvanınız ve federal kimliğiniz olmalıdır. Tapu işlemlerinin devam ettiğini gösteren belgeler kabul edilmeyecektir.

Başvuru sahiplerinin 8-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında kayıt yaptırmak üzere çağrıda belirtilen sürelere uymaları gerekmektedir. En fazla iki boş pozisyon için başvuruda bulunabilirler.

Mevcut yerlerin listesi aşağıdadır: https://profesionalesdelasalud.imssbienestar.gob.mx/assets/pdf/Plazas.pd

Katılmaya karar verirseniz kayıt olabilirsiniz Burada . Çalışmaların başlangıcı 1 Ağustos 2024'te olacak.

📢
#DUYURU

Hemşire asistanı veya klinik bakım hemşiresiyseniz ekibine katılın. #IMSSBIENESTAR !

📍
Başvuru kayıtları 8-22 Temmuz tarihleri arasında açık olacaktır.

Şu adresteki üslere kaydolun ve danışın: https://t.co/2yhScXACi7 pic.twitter.com/ohRGAyc4WJ

— IMSS  (@Tu_IMSS) 10 Temmuz 2024
Hemşire asistanı

Çağrıya göre, zorunlu eğitim Ortaokul artı bir yıllık hemşirelik asistanlığı kursu ve/veya Hemşirelikte Teknik Kariyer, ancak isteğe bağlı.

Nerede çalışabilirim?

Devlet okullarında ve özel okullarda hemşire asistanı veya teknisyen olarak hazırlanmak için çeşitli akademik seçenekler vardır.

Meksika Sosyal Güvenlik Enstitüsü (IMSS), Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi'nin (UNAM) onayıyla bir Sağlık Eğitimi Koordinasyonuna sahiptir ve burada Teknik Hemşirelik Yardımcı Yardımcısı, Teknik Profesyonel, Genel Hemşirelik Lisansı (PTBEG) profillerini sunar. sağlık kurumu çalışanları. Profilleri kontrol edebilirsiniz Burada .

O Ulusal Politeknik Enstitüsü (IPN) Hemşirelik Teknisyeni akademik programına sahiptir ve Nezahualcóyotl ve Azcapotzalco'da bulunan Bilimsel ve Teknolojik Çalışmalar Merkezi'nde (CECyT) 16 ve 17 öğretilmektedir. Kendi adına, Meksika Kızıl Haçı Hem lisans dereceleri hem de profesyonel hemşirelik teknisyenleri için profiller sunan çeşitli okullar ve eğitim merkezleri bulunmaktadır. Burada ilginizi çeken kurumu arayabilirsiniz.

Klinik Bakım Hemşiresi

Çağrıda, gerekli eğitimin Hemşirelik Lisans Derecesi olduğu ve hem devlet hem de özel üniversitelerde çeşitli eğitim seçeneklerinin bulunduğu belirtiliyor.

Nerede çalışabilirim?

UNAM'ın Ciudad Universitaria'da Hemşirelik ve Ebelik Fakültesi (FENO), Iztacala Yüksek Çalışmalar Fakültesi (FES) ve Zaragoza'da (Kampüs 1) bulunmaktadır.

IPN, Hemşirelik Lisans programını Disiplinlerarası Sağlık Bilimleri Merkezi Milpa Alta Birimi ve Hemşirelik ve Doğum Yüksek Okulu'nda öğretmektedir. Metropolitan Özerk Üniversitesi (UAM), Xochimilco Biriminde dereceyi öğretir.

IMSS'nin ayrıca dereceyi şahsen ve uzaktan incelemek için çağrıları vardır. Ek olarak, özerk devlet üniversiteleri veya Meksika Vadisi Üniversitesi (UVM), Meksika Teknoloji Üniversitesi (UNITEC) gibi özel okulların hemşirelik programlarına sahip olması gibi seçenekler vardır.