Comipems 2024'e nasıl kayıt olunur ve hangi belgeleri getirmeliyim?

Arda

Global Mod
Global Mod
Çağrıda, UNAM'ın kendi sınavını tasarlayıp notlandıracağı ve bunu, bu yarışmaya kaydolan ve tercihlerinin ilk eğitim seçeneği olarak kampüslerinden birini seçen adaylara uygulayacağı bildirildi.

Aşağıda, giriş sınavına hazırlanmak için çalışma kılavuzunu edinmenizi sağlayacak kaydı göndermek için izlemeniz gereken adımları açıklıyoruz:

Comipems kaydı için hangi belgeleri getirmem gerekiyor?

Kimlik belgenizin alınması için sistem tarafından kimliğinizin tespit edilmesi ve fotoğrafınızın çekilmesi açısından ön kayıt belgenizi yanınızda getirmeniz önemlidir.

Kayıt ne zaman?

Adı soyadı harfiyle başlayan adaylarKayıt günü
ABC4 Mart
D,E,F,G,H5 Mart
Ben, J, K, L, M6 Mart
N, Ñ, O, P, Q, R7 Mart
S, T, U, V, W, X, Y, Z8 Mart
Kimlik belgesi nedir ve nasıl oluşturulur?

Başvuru sahipleri, kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra sınav kılavuzunu (uygun olduğu şekilde Ceneval veya UNAM) indirebilecekler ve sertifikalı elektronik kayıtları 25 Mart'tan itibaren indirilebilecek.

Her iki indirme de www.comipems.org.mx bağlantısından yapılacaktır.

Kanıt-kimlik belgeniz, süreç boyunca sizi tanımlayacak fotoğrafı ve folyoyu içeren belgedir. Ayrıca başvuru sahibinin sınava gireceği yer, tarih ve saatin yanı sıra kayıtlı eğitim seçeneklerinin tercih sırası da belirtilecektir.

Sınav ne zaman yapılır?

Bu süreci zamanında tamamlamanız önemlidir çünkü bu, önümüzdeki Haziran ayında yapılacak olan giriş sınavına girmenize olanak sağlayacaktır.