CDMX'e giriş sınavına ihtiyacınız olmayan bakaloryalar

Arda

Global Mod
Global Mod
Pilares Çevrimiçi Bakalorya

Yenilik, Özgürlük, Sanat, Eğitim ve Bilginin Noktaları (Sütunlar) dijital platformda esnek program ve aktivitelerle lise düzeyinde sertifika almak için iki buçuk yıl boyunca toplam 12 konuyu incelemeye hazırdır.

Pilares'te lise okumak için gerekenler

1. Ortaöğretimin tamamlandığını belgeleyen bir sertifikaya sahip olmak.

2. Bilgisayar ve paket ekipmanlarının temel yönetimi (Word ve Excel). Bu becerilere sahip olmayanlar PILARES Siber Okullarına giderek temel bilgisayar kurslarına katılabilirler.

3. Kişisel kullanıma yönelik, iletişim ve bildirimleri alacağınız aktif bir e-posta hesabınız olsun. E-posta hesabındaki herhangi bir değişikliği Çevrimiçi Bakalorya Alt Müdürlüğü İletişim Merkezine ([email protected]) bildirmek başvuru sahibinin sorumluluğundadır. Başvuru sahiplerinin bir e-posta hesabı yoksa, bu hesabın oluşturulması ve yönetimi konusunda tavsiye almak için PILARES Siber Okullarına gidebilirler.

4. Eğitim platformuna girmek ve programın oluşturduğu etkinliklere katılmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar veya mobil cihaza erişim hakkına sahip olmak. Öğrenciler bu bölümü çözmek için ilgili sağlık önlemlerini dikkate alarak PILARES Siber Okullarına gidebilirler.

5. Öğrencinin işi, ailesi ve kişisel taahhütleri doğrultusunda belirlediği programda, program tarafından oluşturulan etkinliklere haftada 24 saat çalışmak ve zamanında dikkat etmek.

6. Aşağıdaki belgeleri orijinalinden dijitalleştirin (PDF formatında, ayrı dosyalar ve maksimum 2.048 Kb boyutunda – resimler, belge fotoğrafları veya mobil uygulamalar kabul edilmeyecektir; fotoğraf belirtilen özelliklere sahip JPG formatında kabul edilecektir) f bölümünde):

a) Doğum belgesi.

b) Mevcut resmi kimlik:

b.1) Reşit olan kişiler için aşağıdaki belgelerden biri: Ulusal Seçim Enstitüsü (INE) tarafından verilen oy kullanma belgesi; Federal Seçim Enstitüsü (IFE) tarafından verilen oy kullanma belgesi; pasaport; serbest bırakılan askeri kart; ve/veya Mexico City Hükümeti tarafından verilen sürücü belgesi.

b.2) Yabancılar için aşağıdaki belge: Ulusal Göç Enstitüsü tarafından verilen Çoklu Göç Formu (FM3).

b.3) Reşit olmayan kişiler için aşağıdaki belgelerden biri: Mexico City Hükümeti tarafından verilen reşit olmayanlar için sürücü belgesi; resmi lise kimlik belgesi; Yukarıdakilerin hiçbiri mevcut değilse, ortaokul sertifikası bu amaçlar için kullanılabilir.

c) Benzersiz Nüfus Kayıt Kodu (CURP).

d) Ortaöğretim öğrenim belgesinin aslı. Yurt dışında yürütülen çalışmalarda, Milli Eğitim Bakanlığı Bakaloryasının İşleyişine İlişkin Genel Yönergenin (bugünkü) Onaltıncı bölümünün ikinci fıkrası uyarınca çalışmaların Halk Eğitim Sekreterliği nezdinde yeniden doğrulanmasının sunulması gerekmektedir. Mexico City Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Sekreterliği. Milli Eğitim Sisteminde yürütülen çalışmalar için, eğer ortaokul sertifikanız yoksa, geçilen tüm konuların yer aldığı son sınıf karnesini veya eğitimin tamamlandığını gösteren belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.

Her durumda, bu belgenin elinizde olmamasının nedenlerini belirten yazılı bir beyanı yeminli olarak sunmanız ve transkriptinizi en geç ilk okul döneminin (sekiz hafta) sonuna kadar sunmayı taahhüt etmeniz gerekir. Öğrencinin sertifika teslimini istenen şartlarda yerine getirmemesi halinde yukarıda belirtilen Genel Esasların Yirmi Birinci ve Yirmi İkinci paragrafları uyarınca öğrencinin ilişiği kalıcı olarak kesilir.

e) Başvuru sahibinin ikametgahının Mexico City sınırları içerisinde bulunduğunu kanıtlayan, üç aydan fazla geçerli olmayan adres kanıtı.

f) Fotoğrafçılık. İlgili alana, önden, yalnızca yüzün (omuzlardan başa), beyaz gömlek veya bluzun, gözlüksüz, beyaz arka planı olan, siyah beyaz veya renkli, güncel bir fotoğrafını yüklemelisiniz. Saçlar yukarı ve alın açıkta.

Kayıt ne zaman?

Generation 2024-C'ye katılmak isteyenlerin 1 Temmuz 2024 saat 23:59'a kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Generation 2024-D'ye katılmak isteyenlerin ise 9 Eylül 2024 saat 23:59'a kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.