Bir düzenbaza aşık olursam hâlâ aklım başımda mı?

oburefe

Member
Ev
Pankov
Bir düzenbaza aşık olursam hâlâ aklım başımda mı?

Telkin edilebilirlik, en büyük saçmalığa bile inandığınız zamandır. Yazarlarımıza 20 avroya ve bir alışveriş listesine mal oluyor.

Hıristiyan Schwager

Soyuldu mu?  Bir adam cüzdanındaki parayı sayar.

Soyuldu mu? Bir adam cüzdanındaki parayı sayar.imago/Tobias Ott

Yine oldu. Kendime bir teşhis koydum – önerilebilirlik. Ve şöyle oldu: Pankow’daki Mühlenberg Center olay mahallinde soyuldum, güpegündüz oldu. Bisikletimi kilitlemek üzereyken bir adam arkamdan benimle konuştu. Ağır bir aksanı vardı, “küçük bozuk para”, “yardım” ve “yirmi sent” hakkında bir şeyler söyledi.

Halklar arasındaki dostluk ruhuyla, ceketimin cebinden cüzdanımı çıkardım ve iki madeni parayı karıştırdım, bu da adamı memnun etmedi. Aksine: gerçekten sinirlenmek istiyor gibiydi, “pratik yap”, “doktor” ve “ara” dedi.

Tuhaf, günlerden cumartesiydi ve şehirdeki son ankesörlü telefon yakın zamanda kapatılmıştı. Adamın sürekli bir elinde bir BVG rota haritası tutması, başparmağıyla üzerine bir euro sabitlemesi ve bununla cüzdanımı kapatmaya çalışması da garip. Önce farklı ülkeler, farklı gelenekler, diye düşündüm ama sonra şimdi yapacak daha iyi işlerim olduğunu söyledim. “Ve güle güle!”

Fatura bölmesinden bir onluğun yarısının çıktığını kendi dikkatsizliğime bağladım. Ayrıca banka kartımın, kimlik kartımın ve ehliyetimin hala orada olduğunu görünce rahatladım. Bu nedenle satın alma planlandığı gibi başlayabilir.

Ne yazık ki alışveriş listemi bulamadım ama cüzdanıma koyduğumdan emindim! Önce paramı saydım, sonra bir ve bir birlikte: 20 euro eksikti. Adam benden çaldı. Onun için kolaydı çünkü gevezelik bahaneler satın aldım.

Bu normal değildi. Bu kadarı kesindi. İnternetteki semptom analizim bu sonuca biraz sonra geldi. “Saf” ve “hastalıklı” arama terimleri beni “kişilik bozukluğu.org” veya “.com” veya benzeri bir siteye götürdü. Bana aynı telkin edilebilirlikten muzdarip olduğumu açıkladı. Ya da meslekten olmayanların terimleriyle ifade edecek olursak: En büyük saçmalıklara bile inandım.

bilgi kutusu resmi

Berliner Zeitung/Paulus Ponizak

hipokondriak parlaklık

Christian Schwager bir sağlık editörü ve burada iki haftada bir hayali hastalıkları hakkında yazıyor.

Klinik tabloya ne kadar çok bakarsam, hayatımla ilgili görüşüm o kadar değişti: Örneğin site bana, ergenlerde telkine yatkınlığın daha belirgin olduğu konusunda bilgi verdi, bu da neden genellikle kendimden daha genç sanıldığımı açıklıyor. Fikir üretmeye ve reklam yapmaya özellikle açık olduğum gerçeği en geç Şubat ayında Temsilciler Meclisi seçimlerinde onaylanmalıdır.

Telkin edilebilirlik: Pan Tau cüzdanına uzandığında

Savunmamda, telkin edilebilirliğin yorgunlukla arttığını öne süren bir erkek sağlığı dergisinin web sitesinden alıntı yapabildim. Hatta o Cumartesi sabahı üzerime bir uyuşukluk çöktü. Ayrıca gevezeliğin beni hipnotik bir transa soktuğu ve iradesiz bir kurban yaptığı da göz ardı edilemezdi. Adam muhtemelen uluslararası alanda tanınan bir psikoterapistti ve hafta sonu Berlin’deki alışveriş merkezlerinin önünde birkaç avro kazandı. Ya da bir tür Pan Tau’ydu.

Hala onun aramasını bekliyorum. Çünkü 20 avro ve alışveriş listesine ek olarak, Pan Tau cüzdanımdan kartvizitlerimden birini de çıkardı. Tam yağlı sütü mü yoksa az yağlı sütü mü tercih ettiğimi ve vejeteryan sürmenin tam olarak ne anlama geldiğini sormak için yakında sizinle iletişime geçeceğinden eminim.

Evet, biliyorum: Bence her türlü saçmalık mümkün.