Araba kullanırken çıldırmam normal mi? Yoksa bu IED mi?

oburefe

Member
Ev
Sağlık
Araba kullanırken çıldırmam normal mi? Yoksa bu IED mi?

Hipokondriyak Kolon: Birçoğu araba kullanırken, arsızca pop yaparken, yüksek sesle şarkı söylerken veya sürekli inlerken farklı bir kişilik gösterir. Yazarımız gibi.

Hıristiyan Schwager

Bir araba sürücüsü küfrediyor: IED'nin bir açık hava çeşidi.

Bir araba sürücüsü küfrediyor: IED’nin bir açık hava çeşidi.Kemming/imago

Yine oldu. Kendime Aralıklı Patlayıcı Bozukluk teşhisi koydum. İşte böyle oldu: Arabada Tempelhofer Damm’a gizlice girdik. Arkadaşlar için frenleme ve hızlanma, debriyajı bırakma ve devreye almanın en saf keyfi. Sütun tekrar birkaç metre hareket etmeye başladığında, yerel toplu taşımanın nimetlerini tartışıyorduk. Ancak önümüzde duran sürücü akıllı telefon aracılığıyla canlı bir görüş alışverişinde bulunuyor gibi göründüğünden, yolumuzda değildik.

Konsantrasyonunu trafikte tutmaya çalıştım, kornaya bastım, “Kahretsin… uh, seni kayıtçı surat, ne bekliyorsun?” tüm masraflar. Bunu kendim söylerdim.

“Kahretsin…, uh, mmh, evet, bu doğru!” Eğitim televizyonunda, sanırım KiKA’da birlikte izlediğimiz bir programı hatırlayarak rol model olma işlevimin hakkını vermeye çalıştım. Yüksek sesle küfretmenin ağrı kesici etkilerini inceledi. Diğer şeylerin yanı sıra, sunum yapan kişi bir kat içkiyi merdivenlerden yukarı taşıdı ve küfürler olmadan olduğundan çok daha hızlıydı. “Ne demek istediğimi anlıyor musun?” diye sordum arkadan: “Hayır!”

Dürüst olmak gerekirse kendimi anlamıyordum, Dr. Jekyll ve Bay Hyde. İyi ben, araba anahtarı kontağa takılır konmaz aşındırıcı ben olur. Bunun patolojik olması gerektiğini hemen anladım. İlk fırsatta bir arama motoruna “Jekyll”, “Hyde”, “Aggression” yazdım ve acil-oda.org diye bir İngilizce siteye denk geldim. Bana IED’den muzdarip olduğumu açıkladı. Başka bir deyişle: Aralıklı Patlayıcı Bozukluk.

bilgi kutusu resmi

Paulus Ponizak/Berliner Zeitung

hipokondriak parlaklık

Christian Schwager bir sağlık editörü ve burada iki haftada bir hayali hastalıkları hakkında yazıyor.

Bu davranış bozukluğu hakkındaki gerçeklerin hepsi benim için geçerliydi. Sadece erkeklerin IED’den kadınlardan daha sık etkilenmesi ve bir öfke patlamasından sonra önce rahatlama, sonra pişmanlık duyması değil. Ama aynı zamanda günlük yaşamda gerilimler olabilir. Korkular ve fobiler düşünülebilir, piromani veya kleptomani mümkündür, bu nedenle kendi kendine yapılan renkli bir buket takip teşhisi!

Nadiren araba kullanmama rağmen, en azından IED için gerekli olan yılda üç patlamayı kolayca yönetebilirim. Semptomlar da uyuyor: sinirlilik, çarpıntı, düşüncelerin hızlanması. Şimdiye kadar yalnızca bir yankı duyma hissi gerçekleşmedi.

EYP’de çözüm: yabancı dilde küfür

“Gerginlik biter bitmez eriyor” dedi. Bunu bir çeviri programı tarafından onaylattım çünkü IED sayesinde ne yapabilirim diye düşünüyordum. Trafik sıkışıklığında korna çalan bir adamın ciğer sosisli sandviç gibi ağzına tuttuğu cep telefonunu az kalsın ısırdığını mı?

Açık olan bir şey vardı: İyileşmeye ihtiyaç vardı. Önerilen ilacı, önerilen bilişsel davranışçı terapiyi reddettim ve yalnızca yabancı bir dilde küfür etmeye karar verdim. “Pask, sa salvesti nägu, mida sa ootad?” Estonya’da kayıt cihazı suratlı olan buydu. Teşekkürler sevgili çeviri programı.

Bu arada, benden EYP’yi asla satın almayacak insanlar var. Mesela benim bu dünya için fazla iyi olduğumu iddia eden yayınevimizin kafesinin müdürü. Bir ara onunla araba kullanmalıyım. Pask, bu eğlenceli olacak!